NellaLifeStyle

11/07/2016

ŐSZI VITAMINKISOKOS


Utálom azt az érzést, amikor teljesen levert, gyenge vagyok, kikelni sincs erőm az ágyból, 0-24-ben fújom az orrom, kapar a torkom és stb... Azért, hogy ezt elkerüljem, többféle vitaminnal készítem fel szervezetemet a megfázós hónapokra. Szóval lássuk a vitaminkisokost, avagy nekünk mik váltak be az elmúlt években.



Szőlőmagpor

Ezt már évek óta használom kisebb-nagyobb megszakításokkal, a reggeli rutinom része. A fogyasztása igazán egyszerű, keverhetjük zabkásába, joghurtba, turmixba vagy bármilyen italba.

Az egyik legfontosabb pozitív tulajdonsága, hogy nagy mennyiségben tartalmaz antioxidánsokat, ennek köszönhetően az őrlemény gyulladásellenes hatásokkal bír.

Emellett megtisztítja a vért, javítja a vérkeringést, csökkenti a koleszterinszintet, mi több fokozza az étkezési zsírok feldolgozását, így alkalmazásával hatékonyabb lehet a fogyókúránk is. Kell ennél több?

Allergiások figyelem! Rendszeres fogyasztásával az allergiás tüneteket is enyhíthetjük, mert gátolja hisztamin termelődését.


Spirulina

A spirulinát általában tabletta, kapszula, ital, vagy por formájában fogyaszthatjuk, ami nekünk a legkényelmesebb, én elsőre a kapszulát választottam.

A spirulina szintén tartalmaz antioxidánsokat, például a béta-karotint és a zeaxantint. Továbbá kedvezően hat anyagcserénkre, ezért kiváló étrendkiegészítő, ha diétázunk.


Propolisz

Sokan valószínűleg nem is tudják, de a propolisznak nagyon sok pozitív hatása van a szervezetre, azt is mondják, hogy a legsokoldalúbb természetes antibiotikum. Legutóbb például a fogíny gyulladásomban segített a propolisz tinktúra, nagyon fájt napokig és a használata után 1-2 napon belül elmúlt.

A propolisz tinktúra használatát elsősorban belsőleg vagy ecsetelésre javasolják. Azt fontos tudni, hogy a használata gyerekeknek 14 éves kor alatt nem ajánlott magas alkoholtartalma miatt; felnőtteknél is inkább csak hígítva, például teában feloldva, fogyasztható.


Jótékony hatásai:
görcsoldó és fájdalomcsillapító
vérnyomásra csökkentő hatással bír
vírus-, baktérium- és gombaölő
gyulladásgátló
immunrendszert erősítő
regeneráló, fekélyesedést gátló
antioxidáns
menstruációs görcsök és a hüvelyi fertőzések megszüntetésére is alkalmas

Élőflórás készítmény

Alapvetően az emberek össze-vissza, rendszertelenül étkeznek, sok fizikai és pszichés stressz éri őket. Ezek a tényezők mind károsítják a bélflórát, azaz a bélben elhelyezkedő jótékony baktériumokat.

Az általunk használt ProGastro élőflóráskészítményben 6 féle baktériumtörzs van, amelyek speciális szárított formában találhatóak meg a dobozban, por formátumban.

Pár szó a használatáról: Étkezés előtt 20-30 perccel célszerű bevenni. Napi egyszer kell egy teáskanálnyi port elkeverni folyadékban. Ez a folyadék lehet víz, tea, gyümölcslé, tej, joghurt vagy akármi csak ne szénszavas üdítő, vagy túl savas grapefruitlé. Nekem személy szerint a legjobban az őszibaracklé vált be, alig érezhető, nem zavaró az íze. Általában kúraszerűen javasolt 2-3 hónapig szedni, mondjuk egy évben kétszer ha nincs semmi panasz.

Hogy mit eredményez a kúra? Jobban szívódnak fel a tápanyagok, az immunrendszer erősebb lesz a téli megbetegedésekkel szemben, jobb lesz a közérzet, egészségesebb a széklet (ez utóbbi sok mindenkinél probléma).


C vitamin

Szerintem erről nem kell sokat beszélnem, mindenki tudja, ez a legalapvetőbb vitamin, ami hozzájárul immunrendszerünk erősítéséhez. Viszont amit lehet nem tudtatok, hogy felesleges drága vitaminokat venni, mert az aszkorbin savat (ami konkrétan a C-vitamin más néven) nagyon olcsón meg lehet venni a patikában. Egy késhegynyi naponta és máris sokat tettél az egészségedért.

D vitamin

Télen lecsökkenek a napsütéses órák száma, ezért kiemelten fontos a rendszeres D vitamin szedése, hogy ne alakuljon ki hiányállapot szervezetünkben. Mi ebből is ProGastro vitaminját használjuk, ami eddig nekünk nagyon bevált.

Jótékony hatásai:

Fontos szerepe van a csontok és immunrendszer fejlődésében     
Segít a megelőzésben: fertőző betegségek, rák, téli depresszió, gyermekkorban kialakuló cukorbetegség...


Remélem az említett információkkal és tapasztalatainkkal tudtunk nektek segíteni. További kérdés esetén írjatok bátran.

Lola









Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése